Wybierz dobre żarówki samochodowe i ciesz się komfortem jazdy

Dobre żarówki samochodowe, powinny dawać odpowiednie światło i być długotrwałe. W praktyce bywa różnie. Co zatem stoi, za ich krótką żywotnością? Jak możemy temu zapobiec?

Wybierając żarówki samochodowe , staramy się je dopasować do auta pod kątem wskazanych parametrów. Często sięgamy po modele znanych producentów licząc na to, że posłużą nam dłużej. Nie zawsze jednak tak jest, a przyczyna nie stoi po stronie marki żarówki. Poniżej przedstawimy powody, które zwiększają częstotliwość wymiany żarówek samochodowych.
Żarówki samochodowe1.jpg

Czynniki powodujące wymianę żarówek samochodowych

Pierwszym czynnikiem, który powoduje szybsze zużywanie się żarówek, jest dotykanie szkła gołymi palcami podczas ich wymiany. Osad i zanieczyszczenia, które przedostają się na szklaną powłokę, ograniczają odprowadzanie ciepła, które gromadzi się wewnątrz żarówki. Przegrzewane włókna żarnika ulegają szybszej eksploatacji.

Drugim czynnikiem, który wpływa na krótszą żywotność żarówek samochodowych, jest zbyt wysokie napięcie w instalacji pojazdu. Żarówki, szczególnie te halogenowe są bardziej czułe na zmiany napięcia, co skutkuje ich przepalaniem się,

Trzecim czynnikiem, będą wszelkie wstrząsy i drgania, które mają negatywny wpływ na żarnik. Często jest tak, że nierówności na drodze, które głównie występują po prawej stronie jezdni, powodują większą częstotliwość przepalania się żarówek samochodowych w prawym reflektorze.

Nie zawsze da się zapobiec szybkiego zużycia żarówek. Niemniej jednak warto jest sprawdzić regulator napięcia w samochodzie, czy też zastosować żarówki o wyższej trwałości, do których możemy zaliczyć typ H4. Większą odporność na wszelkie czynniki będą miały także żarówki LED, które ostatnimi czasy cieszą się dużą popularnością, obok często stosowanych halogenowych z oznaczeniem H7.

Dobre żarówki samochodowe

Dobre żarówki samochodowe, to takie które sprostają wymaganiom drogowym i zapewnią komfort jazdy poprzez odpowiednie bezpieczeństwo. Możemy wybrać żarówki LED, halogenowe czy ksenonowe, które stosowane są głównie w światłach mijania i drogowych.. Te o wyższej trwałości, będą dłużej świeciły, inne typu premium, dadzą światło lepszej jakości, natomiast standardowe, zadowolą niewymagających kierowców. Istotne jest, aby były dobrej jakości, którą może nam zagwarantować producent.

 
1
Kudos
 
1
Kudos

Now read this

Od dziś w iParts.pl nowe marki olejów silnikowych!

Nowości w iParts.pl. W letniej ofercie sklepu pojawiły się nowe oleje silnikowe i wysokiej klasy dodatki do płynów samochodowych Klienci motoryzacyjnego sklepu internetowego iParts.pl zyskali dostęp do nowej, jeszcze bogatszej oferty.... Continue →