Dostępność części zamiennych do pojazdów koncernu Renault-Nissan Alliance

W ramach koncernu Renault-Nissan Alliance znajduje się szeroka gama marek produkujących różne rodzaje samochodów – od miejskich kompaktów poprzez sportowe limuzyny. Jak prezentuje się dostępność części zamiennych do tych modeli?

Infiniti.jpg

Historia koncernu

Koncern Renault-Nissan Alliance, który został założony w 1999 roku, połączył ze sobą przede wszystkim marki Renault oraz Nissan. Aktualnie grupa ta obejmuje także innego rodzaju pojazdy, w tym między innymi Mitsubishi, Infiniti, Dacia czy Łada.

Głównym celem stworzenia koncernu Renault-Nissan Alliance stał się wzajemny rozwój technologii i dążenie do tworzenia jeszcze efektywniejszych rozwiązań w dziedzinie motoryzacji. Jednym z założeń leżących u podstaw aliansu jest tworzenie wspólnych rozwiązań dla wszystkich marek – Renault, Nissan oraz Mitsubishi części zamienne do aut spod tych znaków są zatem unifikowane, aby mogły pasować do różnych modeli pojazdów. To przełożyło się również na dostępność tych komponentów.

Dostępność części zamiennych do pojazdów Renault-Nissan Alliance

Filtry, hamulce, elementy skrzyni biegów, silnika, części nadwozia, zawieszenia oraz wnętrza pojazdu – te, a także inne części do Renault, Nissan oraz Mitsubishi można zakupić obecnie w różnych punktach. Jak prezentuje się ich dostępność?

mitsubishi.jpg

Generalnie, części do samochodów koncernu Renault-Nissan Alliance są łatwo dostępne i można zakupić je w wielu sklepach zlokalizowanych w Polsce.

Sprzedaż prowadzona jest między innymi:

• w sklepach przy ASO – autoryzowanych stacjach obsługi
• w sklepach skupiających się na sprzedaży części grupy Renault-Nissan Alliance
• w innych punktach handlowych zajmujących się sprzedażą komponentów różnych marek

Dążenie do unifikacji części do Nissan, Renault oraz innych marek aliansu przekłada się przy tym na ich lepszą dostępność, a także na bardziej atrakcyjne ceny. Wybrane komponenty mogą być używane wymiennie – to powoduje, że są one bardziej uniwersalne.

Części zamienne do samochodów Renault-Nissan Alliance dostępne także przez internet

Aktualnie przeznaczone do samochodów Nissan, Renault oraz Mitsubishi części zamienne do aut można zamawiać również za pośrednictwem internetu. To duże udogodnienie dla kierowców, którzy mają przed sobą szeroką ofertę komponentów dostępnych na wyciągnięcie ręki.

W sklepach internetowych oferujących części samochodowe można kupić je również w bardzo atrakcyjnych cenach – często taniej niż w sklepach działających stacjonarnie. Wystarczy tylko porównać dostępne warianty i zdecydować się na zakup tam, gdzie cena będzie najbardziej korzystna.

 
1
Kudos
 
1
Kudos

Now read this

Jeden właściciel fabryk aut w Polsce? FCA omawia fuzję z Peugeot-Citroen

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że fuzja pomiędzy Peugeotem a Citroenem dojdzie do skutku. W efekcie połączenia obu koncernów w Polsce funkcjonowałby tylko jeden właściciel fabryk samochodowych. Aktualnie umowa nie została jeszcze... Continue →